• çok hastayım sözlük

  23.
  Aynı durumdayım.herkese acil şifalar dilerim.
  2 ... giden gider
 • sabah namazı

  757.
  Çok şükür bu gun kalkabildigim namaz vakti. Çünkü iki sabahtır kalkamıyordum. Ibadet te kanaatte gizli derler ama güzel şeyler bence söylenmeli.
  Edit;belki de genç kardeşlerimiz kılmasına vesile olabiliriz. Reklam niye yapalım ki kotu bir sey mi söyledik. Içki resimleri bilmen ne mi paylaştık. Inanan için bir de ahiret vardır. Ye , iç yat nereye kadar.
  4 -1 ... giden gider
 • sözlük kızı diye diye inleyen keko

  2.
  Bu çocuk 18 ya var ya yok. Sıktın. Kabak tadı verdin. Aslında kabak tadı bile degil.
  3 ... giden gider
 • dizilerin ara vermesi

  1.
  24 ocağa kadar ara vermişler. Sebebi maddi yokluklarmis. Bir nevi protesto gibi geldi bana. Cok da tın. Millet ölecek bitecek sandılar heralde. Tv de başka şeyler var bakana. Ben mesela akşamları yalan dünyanın tekrarına baktım.
  2 ... giden gider
 • kilosu 10 liradan domates patlıcan kabak

  3.
  Bunlar yaz sebzesi.zaten şimdi yemek sağlıklı değil. Yazdan alıp donduruya koyacaksınız. Kısın bol bol nohut, kuru fasulye, ıspanak, pırasa, karnabahar yemelisiniz. Tamam fiyatlar yüksek ama sen kisin ortasında ayşe kadin fasulye , yok sofra biberi alaçam dersen 20 lirayı verirsin.
  2 -2 ... giden gider
 • orhan pamuk vs ahmet kaya vs fazıl say üçlüsü

  45.
  Orhan pamuk. Üç kitabını okudum. Gercekten beni içine alan akıcı bir üslubu var. Insan bir daha okumak istiyor ve bir gerçek bu güne kadar okuduğum kitapların en iyileriydi.
  Ahmet kaya, siyasî görüşü ortadadır ve tasvip etmiyorum. Şarkıları ve yorumu güzeldir.uzerine öyle yada böyle şehit kanı bulaşmıştır en azından fikirleri hu yöndedir.

  Fazil say hic dinlemedim. Entellektüeller dinliyormuş sanırım.bizim gibilere hitap etmiyor.yine de dünyaca tanınan biri olduğuna göre yetenekli olsa gerek.
  Sonuç ta bunlar türkiye cumhuriyetinin değerleri diyeceğim fakat Ahmet kayayı midem kabul etmiyor. Olmuş birinin arkasından konuşmakta bize yakışmaz.
  -3 ... giden gider
 • fazıl say

  1411.
  Beğenin ya da beğenmeyin o cumhurbaşkanı. Üstelik demokratik yollarla geldi. Bir sanatçıyla biraraya gelmesinde ne var. Üstelik fazil say gerektiği yerde fikirlerini korkmadan açıkça bildiren bir sanatcı. Biraz yazmadın artik.gevseyin. kavga ve kotu üslup kaybettirir. Kazandırmaz.
  4 -1 ... giden gider
 • huzuru nerede buluyorsun

  10.
  Ben evimde huzur biliyorum. Bir de namaz kılarken. Özellikle sabah namazında. Hafif karanlık. Yaradanımla başbaşa kalınca.
  5 ... giden gider
 • yemekteyiz uludağ sözlük

  73.
  Kusacağım galiba.
  3 -2 ... giden gider
 • ağlayan bebeği susturma yöntemleri

  29.
  Şaka bir tarafa ilk yapilacak bezini değiştirmek. Sonra karnı açsa doyurmak. Sonra beşiğine koyup sallamak.kimisi sallamaya alıştırmayı doğru bulmuyor lakin mecbur kalınca yapacak birşey yok. Kucağa alıştıysa kucak istiyordur. Ustu cok kalınsa terlemistir. Bütün bunlar yapıldı hala ağlıyorsa hasta olabilir. Ya da gazı. Gazi çıkartmak gerekir. Bazı bebekler cok gazlı olur.iste böyle.kolay gelsin.
  1 ... giden gider
 • anneanne

  443.
  Kaybedeli 8 sene oldu. Onun son halini unutamıyorum. Bir anda kalp krizinden kaybettik. Hayatı boyunca yokluk ve izdirap çekmiş kadin kimseye muhtaç olmadan yerine yerleşti. Dedem arkasından perişan oldu.gencliginde cok dövermiş. Anneannemin ölümü değildi acı olan ,bir ömür acı çekmiş bir kadının gun yüzü görmeden olmesiydi. O gittikten sonra hic bir sey eskisi gibi olmadi.
  1 -1 ... giden gider
 • hayalinin peşinden gitmene engel olan nedir

  12.
  Korkuyorum. Hep korktum . Insan biraz risk alabilmeli hayatta.ben hep mantıklı davranmaya çalıştım.hayallerimi hep kenara koydum.bu yanlıştı. Siz yapmayın.
  5 -1 ... giden gider
 • 10 yil once ve simdi tbtleri

  1.
  Bu ara gündem de olan inst agram modası. Ünlüler koyuyor. Genelde de hamile fotolar.altina da herkes yaşlanmıyorsunuz, cok güzelsiniz yazıyor. Ya hu çirkinlermişsiniz, yaşlanmışsınız iste. O zaman daha masummussunuz. Birine kibarca biraz yaşlı değil de su an cok mutsuz görünüyorsunuz yazacaktım yoruma kapatmış. O kadar estetik, bakım derken yine de insanlar yıllara karşı gelemiyor.o çizgiler, o bakış herşey değişiyor.yaslaniyor. Neyse bunları niye anlattım bilemiyorum.
  3 -1 ... giden gider
 • bir çılgınlık yapmak istiyorum var mı öneri

  17.
  Git yüklü miktarda kredi çek.malin mülkün varsa ipotek et. Parayı ye iç gez. Sonra bak gör neler oluyor.
  2 ... giden gider
 • bir erkek için ağlayan kız

  45.
  Ne güzel günlerdi. Kıymetini bilemedik. Dunya önün etrafında dönüyordu.yemeden içmeden kesilmistim.en büyük ask bizimkiydi.cok acı çekmiş sınavlardan hep zayıf almıştım.cocukluk.eski bir hatıra olarak kaldı.ve hic bilmedi o kadar sevildiğini.
  4 -1 ... giden gider
 • bir erkek için ağlayan kız

  44.
  Ne güzel günlerdi. Kıymetini bilemedik. Dunya önün etrafında dönüyordu.yemeden içmeden kesilmistim.en büyük ask bizimkiydi.cok acı çekmiş sınavlardan hep zayıf almıştım.cocukluk.eski bir hatıra olarak kaldı.ve hic bilmedi o kadar sevildiğini.
  3 -1 ... giden gider
 • regiliyi dünyanın en büyük acısı sanan feminist

  2.
  Dunya da ne acılar var neler ,neler. Iki hap iç yat.yatmasan da hafifler.bu ne simarikliktir. Herşeyinizi buraya yazmak zorundamisiniz. Ben kizim demenin diğer şekli galiba. Eskiden erkek arkadaşından bile saklanırdı böyle şeyler. Utanma ,edep vardı.
  4 -3 ... giden gider
 • hislibiri ne ne oldu

  3.
  Cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Bize Allah mesut etsin demek düşer. Darısı evlenmek isteyen bütün bekarların başına diyelim.
  2 ... giden gider
 • ölmek acı verir mi

  18.
  Nasil yaşarsanız öyle ölürsünüz. Önemli olan ondan sonrası.
  1 ... giden gider
 • kadınların piç erkek tercihi

  25.
  Gönül kimi severse güzel odur.belki onunla mutlu oluyor ,onda kendini buluyor.
  3 ... giden gider
 • yeni şeyler getiriyorum